JavaScript Disabled. For a better experience on this website please enable JavaScript in your browser.

Hall of Fame

2016 Inductees
Mary Bucci Feinberg '03 (Soccer)
Diane Ison '87 (Tennis)
Michael Michel '99 (Golf)
Brett Poirier '95 (Baseball and Football)
Joseph Riley '02 (Football)
Kathryn Stammen Vole '99 (Tennis)
Daniel Wheeler '85 (Track and Football)
2015 Inductees
Michael Achin '75 (Football)
Roanld Conway '05 (Football and Track)
Stephanie Fontaine '05 (Basketball and Swimming)
John Killion '81 (Basketball)
David Libardoni '05 (Football)
Brian MacDonald '02 (Baseball, Basketball and Football)
James Petrillo '01 (Football and Baseball)
Danielle Rautenbergh Hill '00 (Tennis)
2014 Inductees
Justin Brunell '03 (Football and Track)
Casey Cronin '01 (Swimming and Baseball)
Dana Fiatarone '95 (Football and Track)
Eugene Orsogna '90 (Baseball and Hockey)
David Paine '04 (Football, Basketball and Track)
Frank Pesanello '04 (Baseball and Football)
Melissa Traversi '01 (Basketball, Tennis and Swimming)
2013 Inductees
Arthur Anderson '73 (Golf)
John Fitzsimmons '96 (Football and Track)
David Grof '98 (Baseball)
Heather Johnson '02 (Basketball, Softball and Soccer)
Matthew Lanagan '95  (Coach)
Sharon McNulty Casey '93 (Track and Cross Country)
2012 Inductees (50th Anniversary Medallion Recipients)
Anne Carroll
Nancy Galimberti Mowry ‘71
Tom Maguire ‘68
Ed Gagnon
Pete Galligan ‘66
Neil Loew
2011 Inductees
Thomas Scott Connelly '01 (Football and Basketball)
Peter Cosgrove '67 (Football)
Joseph Gazzola '98* (Football)
Kathleen McCann '01 (Swim)
Elizabeth McGuire '96 (Basketball, Track and Soccer)
Thomas Ryan '00 (Hockey)
John Sullivan '90 (Football, Basketball and Track)
Heather Wolf Murphy '95 (Basketball and Track)
*Posthumous
2010 Inductees
Chad Carges ’97 (Football)
Raymond Guilette ’85 (Cross Country and Track)
Sister Mary Faith Harding (Principal, 1973-1991)
David Kirby ’67 (Football and Basketball)
Robert Manchester ’96 (Tennis)
Daniel Messier ’97 (Football and Track)
James Papazian ’79 (Basketball)
Kyle Vandenberghe ’97 (Swim)
2009 Inductees
Richard Basile '81 (Basketball)
John Berteletti '86 (Ice Hockey)
Nathan Cote '94 (Football and Baseball)
Kathryn Kelly-Davis '89 (Swim)
Monique LeBlanc '98 (Basketball and Cross Country)
Richard McAdams '67 (Baseball)
Michael McNally '99 (Basketball)
Thomas Morin '95 (Football)
2008 Inductees
Karen Brennan (Swim Coach)
Michael Cataldo '98 (Baseball and Football)
Jeffrey Cavallo '90 (Basketball)
Stephen Finocchi '98 (Golf and Swim)
Michael Galligan ‘94 (Baseball)
Jacqueline Dooley Johnson '89 (Tennis)
Gregory Nazarian '85 (Football)
Monika Rothemich Page '97 (Basketball and Volleyball)
2007 Inductees
Kevin Adams '91 (Track)
Casey Carney '97 (Basketball)
James Dever ‘76 (Football and Track)
Jennifer Landry '89 (Basketball and Track)
Bruce MacDonald '67 (Football, Basketball and Track)
Heather McIntyre Chabot '94 (Basketball)
Kevin Myles '96 (Basketball and Track)
Welcome! Please sign in:

Can't access your account?

Site Search